Професійно-технічне училище №6 м.Кременчук Полтавська область Середа, 24.04.2024, 00:05
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

Категорії розділу
Мои статьи [19]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Мои статьи

Учні ПТУ № 6 доглянули могилу героя підпільного руху часів ІІ світової війни Харченка І.

5 травня 2015 р. учні   доглянули могилу героя підпільного руху м.Кременчука  часів ІІ світової війни, заступника директора з виховної роботи ПТУ № 6 м.Кременчука , лейтенанта  Харченка І.

Початок війни Тривожними ставали дні і ночі. Часто лунали сирени повітряної тривоги. Ворожі літаки проривалися до Дніпра, бомбили житлові квартали центральної частини міста, Крюків, Занасип. Гітлерівцям вдалося зруйнувати міст, ряд адміністративних будівель. Були жертви серед мирного населення. Але кременчужане постійно боролися з ворогом.

Підпільну групу "Патріот Батьківщини" було створено при товаристві сліпих. її очолили Іван Будзько і Сергій Хейло. Активну участь у діяльності групи брали А.Шелест, Г.Жамойда, А.Женжилова, В. Яцина, Г.Щербаков, Ж.Грузних.

Сувора конспірація не могла гарантувати від провалів. Фашисти напали на слід групи Г.Ф.Петька. Георгій Федорович до війни працював майстром дільниці на вагонобудівному заводі. Під час війни зібрав надійних людей: К.С.Шпарчинського, старого робітника С.Ю.Ковальченка і його сина Анатолія, В.Ф. Корабліна і його дочку 17 - річну комсомолку Люду та інших.

Патріоти псували гармати, які після заводського ремонту відправляли на фронт, перерізали телефонні дроти, засипали пісок у букси вагонів, перерізали гальмові шланги. Гітлерівцям вдалося заарештувати сміливців, їх піддали страшним тортурам. Після звірячих катувань гітлерівці розстріляли патріотів.

Справу загиблих підпільників Георгія Петька в Крюкові продовжувала група лейтенанта Івана Харченка, яку назвали групою лейтенанта Дніпрова. В 1943р. група об'єднувала понад 70 чол. Вона мала свій штаб. 2 листопада дніпровці об'єднались з підпільною організацією "Набат", яка об'єднувала 28 молодих месників с.Білецьківки і Маламівки. Очолював організацію ВасильУс. Об'єднані підпільні організації і групи були реорганізовані в партизанський загін, командиром якого став Іван Харченко, комісаром Іван Ус, начальником штабу Геогрій Кіракішвілі.

Завдання загону полягало в тому, щоб несподівано вдарити з тилу і цим не дати ворогам спалити райони правобережної частини міста і навколишніх сіл. Об'єднавшись з військами Червоної Армії, дніпровці хоробро боролися за визволення Крюкова і сіл Кременчуцького та Онуфріївського районів.

Бойові дії підпільників Кременчука наближали день визволення міста від фашистських загарбників.

Вічна пам"ять героям!

 

Категорія: Мои статьи | Додав: Admin (06.05.2015)
Переглядів: 713 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
dth="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:
Email: